środa, 13 marca 2013

Zapomniane ATCiaki z 2012 roku. Część II/II

Witam!

Dzisiaj prezentuję pozostałe 3 Ateciaki, wykonane w 2012 roku, a nie opublikowane z różnych powodów ;P.


Te ATC powstały na wymiankę KD, której motywem przewodnim była wiosna. Zainspirowało mnie przysłowie "Jedna jaskółka wiosny nie czyni.". Po delikatnej modyfikacji, powstało pytanie "Wiosny nie czynią?". Przy tworzeniu pomocne okazały się stempelki-alfabeciki i crakler, którym zaakcentowałem jedną z jaskółek. Napisy poddałem procesowi embosingu. Ogólnie, jestem zadowolony z tych ateciaków :).


Kolejny ateciak, to praca w ramach DT na wyzwanie ze stemplami na KP. Wytyczne były takie, aby użyć stempli, czy to w tradysyjnej formie czy to digistempli. Ja zdecydowałem się na te drugie. 
Wykorzystałem obrazek z komiksu przygodach Hugo, który z zamiłowaniem czytałem w młodości. Obrazek wydrukowałem kilkakrotnie, po czym pociąłem go, dzieląc na poszczególne warstwy (digistemple). Po pokolorowaniu, nakleiłem na siebie poszczególne warstwy używając piankowych kostek 3D. Powstał fajny efekt 3D, niestety słabo widoczny na zdjęciach :(...


Ostatnim z niepublikowanych nigdy wcześniej ateciaków, jest ten, który wykonałem (jako DT) na wyzwanie KD związane z Światowym Dniem TV. Motyw bajek jest dosyć wdzięczny, jeśli chodzi o ATC (zwłaszcza shadowboxy), wiec i tym razem go wybrałem. Jako bazę, użyłem pudełeczka wykonanego z beermaty. W środku odwzorowałem scenkę z życia Smerfów :). Podobnie jak przy pracy z Hugo, nałożyłem poszczególne warstwy obrazka, kopiując je i naklejając na kostkach 3d. Całość pokolorowałem używając kredek. Wyszła mi praca ciekawa, dająca mi zadowolenie, mimo że, jest pewna niespójnośc pomiędzy domkiem a boczną ścianka shadowboxa ;).

I to by było na tyle, mam nadzieję, że w 2013 roku nie będę miał już żadnych zaległości związanych z publikowaniem prac :).

Pozdrawiam,
Mysiek.

3 komentarze:

mru pisze...

ach smerfy! uwielbiałam tą bajkę :D super Ci wyszedł ten shadowbox ;)

Unknown pisze...

Super ATCiaki. Mam nadzieję, że jedną "wiosnę" dostane :P Też brałam udział w tej wymiance i nawet mam miejsce na Twojego ATCiaka w swoim albumie :)
Komiksy HUGO są super! Mam te pięć starych części, żałuję, że tak mało w Polsce wydali :(
A kolorowałeś zwykłymi kredkami ołówkowymi czy akwarelowymi?

mysiek pisze...

Hmmm, z tego co wiem to wszyscy już dostali ATCiaki z wymianki, ewentualnie coś powinna wiedzieć osoba organizująca wymiankę - Ibisek.
Pozdrawiam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...