poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Jurassic Park

Witam!

Od pewnego czasu jestem zasypywany przez moja 4-letnią córcię pytaniami odnośnie szkieletów, a zwłaszcza szkieletów dinozaurów. Oprócz odpowiedzi na zadane pytania domaga się co róż pokazywania w necie czy to w książkach obrazków układu kostnego. 

Postanowiłem więc znaleźć sobie jakąś pomoc dydaktyczną. Mój wybór padł na puzzle 3D. Poszukałem w internecie i trafiłem na plany szkieletu pterozaura. 

Pierwotnie materiałem z którego powinno się wykonać taki okaz jest sklejka, ale ja postanowiłem użyć tak upodobanej przez siebie beermaty :). Plany wydrukowałem na zwykłym papierze i nakleiłem na wspomnianą tekturę. Po żmudnym wycinaniu, wszystkie części przeszlifowałem i spasowałem względem siebie. Gdy byłem pewien, ze wszystko pasuje jak należy, skleiłem całość klejem introligatorskim. Wymiary końcowe pterozaura to: rozpiętość ok. 54cm, długość ok.30, wysokość ok.17cm.

Po wyschnięciu, pokryłem dinozaura dwoma warstwami farby akrylowej (białej, choć doszedłem do wniosku, ze lepsza by była kość słoniowa... no cóż następnym razem...). Wyschnięty gadzina zawisł pod sufitem, w pokoju moich dzieci. 

Oczywiście, wszystkie narzędzia i materiały potrzebne do wykonania takich puzzli, znajdziecie w sklepie-ewa.pl.

Ogólnie, tak mi się spodobała ta zabawa w własnoręczne wykonywanie puzzli 3D, ze mam w planach już następne projekty :). Was też zachęcam do takiej twórczości!


Pozdrawiam,
Mysiek.

5 komentarzy:

mru pisze...

o wow! wspaniały!

k.a.s.i.a. pisze...

widziałam na żywo, prezentuje się świetnie :) zachęcać możesz ale do tego to trzeba mieć TALENT!!! pozdrawiam k.

Joanna Loana pisze...

SUPER!!! Naprawdę podziwiam i pomysł i wykonanie! Nie wiedziałam, że takie puzzle da się w domu samemu zrobić, wyglądają na megaskomplikowane do wycięcia.

Amlai pisze...

Wow! Super ta gadzina! Podziwiam wykonanie :)

Panna Totti pisze...

Piękny Pterodon:) Mój syn też ma zajawkę na punkcie dinozaurów. A to link http://pbskids.org/dinosaurtrain/games/fieldguide.html w sam raz dla dzieciaków - szkielety dinozaurów można zobaczyć na bocznej zakładce X-ray. Pozdrawiam i życze wielu tak udanych modeli dinozaurów:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...