piątek, 3 stycznia 2014

Pierwszy post w 2014 ;)


Witajcie!
Na początek chciałbym Wszystkim złożyć najserdeczniejsze noworoczne życzenia! Aby ten 2014 rok obfitował w radość i szczęście, i aby spełniły się w nim Wasze marzenia!
Tak w sumie to prawie 6 miesięcy nie wykonałem żadnej pracy, bowiem poświęciłem się innym zajęciom, a rękodzieło odłożyłem do szuflady... Dopiero w grudniu, po rozwiązaniu i zamknięciu pewnych spraw, wziąłem się do tworzenia ;). A w sumie to do poprawienia czegoś co kiedyś wykonałem. Otóż postanowiłem "wykonać/poprawić" szopkę bożonarodzeniową, która po remoncie prezentuje się tak:


Szopkę tą wykonałem na podstawie rysunków opublikowanych w Majstrze, gdzieś na przełomie lat 1997/1998. W 2009 szopka uległa uszkodzeniu, po czym została "na szybko" naprawiona przy użyciu dużej ilości kleju Wikolu i takera. Przepraszam za jakość poniższych zdjęć - były wykonywane w latach 2008-2010 i szopka była na nich jedynie tłem....)

Po rozebraniu choinki, na początku 2013 roku, postanowiłem dokonać prawdziwej naprawy. Zaplanowałem wymienić pokrycie dachu, naprawić boczne ścianki, dorobić ściankę frontową itp. Po oględzinach, stwierdziłem, że boczne ściany należy wykonać od podstaw.


Po dokupieniu odpowiedniej listewki (o przekroju 8x8mm) wykonałem szkielety ścian, które skleiłem przy pomocy kleju do drewna. Po wyschnięciu, okleiłem ściany odpowiednio dociętymi i obrobionymi listewkami. Dach, po usunięciu pokrywającego go siana i wymianie poprzecznych listewek, również pokryłem odpowiednio przygotowanymi listewkami.

Niestety zabrałem się do remontu dopiero na początku grudnia (:/...) i o 5.40 rano 24.12.2013 zabrakło mi czasu na pomalowanie całości, nie wspominając o innych planowanych naprawach.
Tak więc do Wigilii 2014, mam w planach (oprócz odpowiedniego pomalowania) wykonanie drzwi i drzwiczek na stryszku, podłogi na stryszku. Całą szopkę chciałbym przytwierdzić do odpowiedniego kawałka sklejki, co powinno dodatkowo usztywnić całość. Planuję również wykonanie nowych figurek, poprzez wyrzeźbienie ich z odpowiedniej modeliny. Aktualnie w szopce ustawione są figurki wycięte przeze mnie ze sklejki (za pomocą ręcznej piłki włosowej). Jako że, jestem w trakcie układania Planu Realizacji Postanowień Noworocznych Na 2014 Rok, jest nadzieja,że szopkę dokończę przed zimą 2014 ;P…. Ponadto mam plany na kilka różnych prac rękodzielniczych (zarówno ATC jak i inne formy) więc mam nadzieję, że w 2014 roku na tym blogu będzie troszkę więcej ruchu….

P.S. W odrestaurowywaniu pomagał mi mój syn Tymoteusz :D


Pozdrawiam Was serdecznie, jeszcze raz życząc wszystkiego najlepszego!
Mysiek

5 komentarzy:

Unknown pisze...

Wow, przepiękna szopka. Kiedyś zrobiłam podobną z gałązek grubszych i cieńszych, suchej trzciny, pokrytą strzechą z trzcinowych "miotełek", połaczonych sznurkiem i drutem. Ale Twoja to pełna profeska :D
Czekam na dalsze prace :D

czarownica pisze...


A może wyremontujesz też moją szopkę? Mam tylko jeden problem - nie mam szopki :)Super Wam wyszło chłopaki. To teraz domek dla lalek z Majką :)

mysiek pisze...

Offca a masz może fotki twojej szopki?
Czarownica,nie ma problemu z tym remontem- jestem otwarty na propozycje :)

MAXymalnie Papierowo pisze...

Świetna szopka! Prace, które widziałem w innych postach również super! Pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga - gdzie dołączyłem link do Twojej strony.
MAX
http://maxolandia.blogspot.com

ريحانه pisze...

He's absolutely awesome
شركة تنظيف مكيفات بابها
شركة مكافحة حشرات بابها
شركة تسليك مجاري بابها
شركة تنظيف مجالس بابها
شركة تنظيف مسابح بخميس مشيط
شركة تسليك مجاري بخميس مشيط
شركة تنظيف مكيفات بخميس مشيط
شركة تنظيف خزانات بخميس مشيط
شركة تنظيف مجالس بخميس مشيط

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...